UV dezinfekce vzduchu

UV dezinfekce vzduchu - Dvoufunkční baktericidní UV-C lampy

Dvoufunkční průtokové baktericidní lampy s vnějším zářičem s přímým působením zajišťují celou škálu dezinfekčního účinku. Umožňují intenzivní dezinfekci vzduchu za přítomnosti osob (UV-C průtočná komora), stejně jako přímou dezinfekci celého prostoru při pobytu personálu a pacientů venku (radiátor působí přímo středně).Dezinfekční účinek vnějšího zářiče je stejný jako u standardních svítidel NBV. UV C záření dezinfikuje vzduch a povrchy v místnosti (stěny, pracovní desky, předměty atd.). Díky své povaze se jako odražené paprsky dostává i do různých zákoutí.
Jaká je doba použití baktericidní lampy?V závislosti na zamýšleném využití místnosti (pacientský pokoj, lékařská ordinace, ošetřovna, operační sál) se lampy rozsvítí na 2 až 8 hodin. Pro dosažení jasného účinku dezinfekce vzduchu v místnosti (např. mezi dvěma ošetřeními) by měly být lampy zapnuty na 15 až 20 minut.


Kde se používají UV-C germicidní lampy?

Použití baktericidních lamp NBV: nemocnice (operační sály, ošetřovny, šatny, ošetřovny , pohotovosti, izolační místnosti, špinavé odpady

  • kliniky (lékařské a léčebné místnosti)
  • laboratoří
  • lékárny
  • farmaceutický, potravinářský a zpracovatelský, kosmetický průmysl
  • pohostinství a gastronomie

Použití baktericidních lamp řady NBVE a NBV je jednou z nejúčinnějších metod dezinfekce vzduchu a povrchů. Tato zařízení vyzařují UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm. Toto záření má nejsilnější biocidní vlastnosti a nevratně inaktivuje bakterie, viry, plísně, houby a všechny další mikroorganismy.Vzhledem k vysoké účinnosti provozu se baktericidní lampy řady NBVE a NBV používají všude tam, kde je vyžadována sterilita a kvalita služby závisí na mikrobiologické čistotě a bezpečnosti pacientů a personálu.

 

hmyz

Blog / Novinky

Inzerce