cvrček banánový

Stejně jako u švábů, nejlépe plastová nádoba s víkem, v horní části vytvoříme větrání. Vyřízneme do víka otvor a zaslepíme přilepením po celém otvoru kusem husté síťky.

 

1) Umístění cvrčků

Stejně jako u švábů, nejlépe plastová nádoba s víkem, v horní části vytvoříme větrání. Vyřízneme do víka otvor a zaslepíme přilepením po celém otvoru kusem husté síťky.

 

bedýnka na cvrčky

 

Na dno bedýnky jako podklad vložím po celé délce papírové utěrky. Na ně vysypu piliny (používám citronové - pak bedýnka hezky voní). Jako úkryt mají proložky od vajec. Nesmí chybět miska s potravou a třeba pro vůni a efekt trochu sena. Dospělým cvrčkům vložíme do bedýnky navíc líheň. Líheň je květináček s hlínou, který pravidelně rosíme.

 

vybavení cvrček banánový  

 

líheň cvrčků

 

2) Krmení cvrčků

Potrava – pšeniční šrot, vločky, psí nebo kočičí granule, ovoce (dávám kus jablka), zelenina (mrkev) + trochu čehokoliv zeleného. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jim šmakují sušené krevetky pro vodní želvy a protože jsou kanibalové a rádi vyjídají vlastní vajíčka, krevetky doporučuji jako důležitý dopněk stravy.

 

krmení pro cvrčky

 

3) Rozmnožování cvrčků

Osobně používám boxy s velikosti 65L 56 x 39 x 42cm, kde můžete chovat až 2L cvrčků. Cvrčci mají rádi teplo. Osobně vytápění řeším tak, že plastový box mám na teráriu nad osvětlením. Bananový cvrček normálně necvrká, ale když vstoupí do dospělosti při námluvách cvrká. To je znamení, kdy počkám cca 7 dní a pravidelně rosím líheň v boxu s dospělými cvrčky.  Po týdnu líheň vložím do samostatného čistého a nachystaného plastového boxu. Děnně rosím líheň a cca za 7 - 14 dní se vylíhnou malí cvrčci. Box vypadá jak mraveniště. Vložím misku s krmením a čekám až dospějí. Mezitím zkrmím bednu s dospělci a vyčistím a nachystám box pro novou líheň.

hmyz

Blog / Novinky

Inzerce